Ronaldo, înger şi demon pentru Real. Gol, eliminare şi gest golănesc în "El Clasico"

Cristiano Ronaldo

Real Madrid s-a impus cu 3-1 pe terenul marii rivale FC Barcelona, în prima manşă a Supercupei Spaniei. Cristiano Ronaldo n-a început meciul ca titular, fiind introdus în joc abia în minutul 58, în locul lui Benzema.

Starul portughez a dat lovitura pe "Camp Nou" în minutul 80, atunci când a înscris golul de 2-1 cu o execuţie perfectă, la vinclu.

Ronaldo s-a bucurat ostentativ în faţa fanilor catalani, arătându-le acestora tricoul, aşa cum a făcut şi Leo Messi în primăvară, pe "Santiago Bernabeu". Ca urmare, Cristiano a primit un cartonaş galben care avea să-l coste scump.

Ronaldo îl împinge pe arbitru

Peste numai două minute, Ronaldo a primit al doilea avertisment pentru simulare şi a fost eliminat de pe teren. Frustrat, portughezul a protestat şi l-a atins pe arbitrul întâlnirii pe spate, împingându-l uşor, după cum se poate vedea mai jos.