CE de atletism/Bianca Răzor şi Adrian Vasile au ratat calificarea în fazele superioare

Bianca Răzor a alergat în seria a treia a calificărilor, încheind distanţa de 400 de metri, cu timpul de 55.08 secunde, cu care a ocupat locul cinci şi locul 15 în clasamentul general, ratând calificarea în semifinalele probei, care vor avea loc în cadrul reuniunii atletice de după-amiază.

Adrian Vasile a ratat şi el calificarea în finala probei de săritură în lungime, după ce s-a clasat pe locul 13, în seria A.Adrian Vasile a debutat în calificări în seria A, cu o săritură de 7.19 metri, care i-a adus doar locul 11. Sportivul român a ratat următoarele două încercări şi a încheiat grupa A pe locul 13, ratând calificarea în finală.