Alex Maxim a marcat pentru Gaziantep FK în meciul cu Kayserispor

Alexandru Maxim a reușit 6 goluri în această ediție a campionatului Turciei

Pregătită de Marius Şumudică, formaţia Gaziantep FK a terminat la egalitate (1-1) meciul cu Kayserispor, din a 32-a etapă a campionatului de fotbal al Turciei. Golul echipei antrenorului român a fost marcat de Alexandru Maxim.

Integralist, internaționalul nostru a marcat în minutul 62. De asemenea, pentru Gaziantep a evoluat întreaga partidă și fundaşul Alin Toşca. Kayserispor, echipă la care portarul Silviu Lung şi fundaşul Cristian Săpunaru au fost integralişti, a egalat prin Kravets, în minutul 90+2. În prelungirile primului mitan, Gaziantep a avut un gol nevalidat, iar Kayserispor a încheiat meciul cu doi jucător eliminaţi. Maxim a înscris de 6 ori în această ediție a campionatului Turciei. Alte rezultate din etapa cu numărul 32:Denizlispor - Trabzonspor 2-1Konyaspor - Basaksehir 4-3Yeni Malatyaspor - Besiktas 0-1Kasimpasa - Rizespor 2-0Antalyaspor - Alanyaspor 1-0Fenerbahce - Sivasspor 1-2Ankaragucu - Galatasaray 1-0Goztepe - Genclerbirligi 1-3Gaziantep se află pe locul 8 în clasament, cu 42 de puncte. În frunte se găsesc Baseksehir (66 puncte), Trabzonspor (62p), Sivasspor (57p), Besiktas (56p), Galatasaray (52p), Alanyaspor (51p) și Fenerbahce (50p).