Atenţie, Steaua! Osmanlispor e pe val în Turcia, iar Rusescu a dat gol

Turcii de la Osmanlispor au un debut de sezon excelent

Steaua se pregăteşte pentru meciul de joi de la Ankara, contra turcilor de la Osmanlispor, acesta fiind debutul roş-albaştrilor în grupele Ligii Europa.

La fel ca şi Steaua, gruparea din Turcia traversează o perioadă foarte bună pe plan intern. Duminică, Osmanlispor a reuşit o victorie surprinzătoare (2-0) pe terenul lui Trabzonspor. După trei etape, adversara Stelei se află în plutonul fruntaş al campionatului, cu cinci puncte.

În meciul de la Trabzon, unul dintre cele două goluri a fost marcat chiar de către fostul stelist Raul Rusescu.

Raul Rusescu

Introdus pe teren în minutul 72 în locul camerunezului Webo, Rusescu a înscris cu un şut plasat din interiorul careului în minutul 88, consfinţind astfel victoria oaspeţilor.

E de aşteptat ca Raul Rusescu să joace încă din primul minut în confruntarea de joi seară contra echipei la care a cunoscut consacrarea. Meciul Osmanlispor - Steaua se va juca de la ora 22.00.