Boloni rămâne sus în Belgia

Românul a înscris golul victoriei în al treilea minut din prelungiri

În lipsa unor jucători români care să rupă gura târgului prin străinătate suntem obligaţi să ne lăudăm tot cu reprezentantul gărzii vechi a antrenorilor.

Iar Ladislau Boloni chiar e sus pe val. Anvers o luase puţin în jos şi după egalul cu Genk şi înfrângerea de la Saint Truiden fanii flamanzilor începuseră să revadă finalul sezonului trecut când echipa a picat inexplicabil şi a ratat play-off-ul. Sâmbătă, la Eupen, trupa fostului selecţioner al României şi-a ridicat nivelul şi a câştigat cu 2-1, rezultat care a urcat-o până pe locul 3, în spatele lui FC Brugge şi Genk. Doar Anderlecht Bruxelles o putea depăşi pe Anvers la capătul etapei cu numărul 10, dacă trupa din Capitală a câştigat aseară în deplasarea de la Zulte Waragem.

Românul a prins din nou puţine minute în BundesligaFoto: Click!

În rest, cam sărăcie pe continent. Maxim a prins doar ultimele două minute ale egalului lui Mainz cu Hertha Berlin, scor 0-0. Florin Andone nu a debutat nici de data aceasta la Brighton şi Premier League a ajuns în etapa a opta. Nu în ultimul rând, Ionuţ Radu a încheiat seria de meciuri mari în poarta celor de la Genoa şi ieri a încasat de la Parma trei goluri doar în prima repriză.