Rusescu a ratat o  lovitură de la 11 m  la scorul de 2-1
Rusescu a ratat o lovitură de la 11 m la scorul de 2-1

Steliştii au spus că umilinţa cu Stuttgart a fost o întâmplare, dar jocul de la Braşov a demonstrat că în Ghencea sunt probleme.

Deşi era de aşteptat ca Tănase şi compania să reacţioneze din orgoliu, lucrurile au mers exact pe dos.

Băieţii lui Laurenţiu Reghecampf au jucat slab, fără vlagă şi au demonstrat că nu se descurcă în faţa unei echipe care stă bine în apărare şi care nu face greşeli. Braşovul a deschis scorul prin Batin, dintr-un penalty corect acordat în minutul 15, dar steliştii au egalat repede, tot prin acest procedeu, de data asta al lui Rusescu.

După pauză, meciul a fost la fel. Păun a făcut 2-1 pe o minge respinsă în faţă de Tătăruşanu, iar Buga a închis meciul tot din penalty, în minutul 85. La scorul de 2-1, Rusescu a ratat însă un penalty care putea întoarce soarta jocului şi, în loc de revenire, Steaua pare să se afunde.