CFR, eliminată din Cupa României de Botoşani!

Antrenorul CFR-ului, Dan Petrescu, e supărat pentru că echipa sa a pierdut la Craiova

Liderul Ligii I, CFR Cluj, a ieșit din Cupa României, Botoşani câștigând după executarea loviturilor de departajare. Cele două au fost la egalitate, scor 1-1, după 120 de minute, iar moldovenii s-au calificat în optimi după ce s-a impus la penalty, cu scorul de 3-2.

Clujenii au deschis scorul, prin Omrani, în mintul 42. Gazdele au egalat în repriza a doua, prin Rodriguez, în minutul 69.

La penaltiuri, Mureşan şi Omrani au marcat pentru clujeni. Au ratat Dan Nistor, Păun şi Deac. La FC Botoşani, au marcat Târnovan, Moruţan şi Rodriguez, ratând numai Bordeianu.