Dinamo, victorie pe burta goală

Nemec a reușit un gol și o pasă decisivă contra celor de la HermannstadtFOTO: Sportpictures.eu

Dinamoviștii au mai reușit o minute. Neplătiți de patru sau cinci luni, ei au câștigat cu 2-0 primul meci al returului, contra celor de la Hermannstadt.

Eroii ”câinilor” au fost Fabbrini şi Nemec, singurii străini care au mai rămas la Dinamo și au acceptat să joace din primul minut. Ei au marcat în minutele 30 și 33 golurile unei victorii obținute pe burta goală, dar cu multă dăruire pentru culorile unui club care nu-i respectă și nu-i merită.

De partea cealaltă, la sibieni, antrenorul Ruben Albes va trebui să-și facă în curând testul Covid pentru plecarea acasă, căci e aproape sigur că nu mai are cum să rămână pe banca celor de la FC Hermannstadt.