Egal pentru echipa lui Răzvan Lucescu în Cupa Greciei

Răzvan Lucescu a trecut de un nou hop în GreciaFoto: EPA

PAOK Salonic, echipa lui Răzvan Lucescu, a debutat cu un egal, 1-1 cu Aris, în faza grupelor din Cupa Greciei. Antwerp, în schimb, a fost eliminată de Mechelen în Cupa Belgiei

Formația lui Răzvan Lucescu și-a menținut invincibilitatea pe teren propriu. Într-un derby al orașului Salonic, PAOK a terminat la egalitate, 1-1, meciul cu Aris contând pentru prima etapă a Grupei D din Cupa Greciei. Oamenii lui Lucescu Jr. au deschis scorul în minutul 25, prin Pelkas, care a transformat un penalty, fiind egalați de Garcia (min. 45+3). Cei de la PAOK se pot socoti mulțumiți cu acest rezultat, ei rămânând în inferioritate numerică în minutul 60, când a fost eliminat Kitsiou. Echipa lui Răzvan Lucescu este favorită în această grupă din care mai fac parte formațiile Ergotelis și Aittitos Spata. Tot în cupă, dar în Danemarca, Adrian Petre și echipa sa, Esbjerg fB, s-au calificat în optimile de finală, românul marcând din penalty, în minutul 49, unicul gol al partidei cu Jammerbugt, susținută în deplasare. Nu la fel de norocos a fost Ladislau Boloni, formația pe care o pregătește acesta, Antwerp, fiind eliminată din Cupa Belgiei după ce a pierdut (1-3) cu Mechelen, în ”16”-imile de finală.