FCSB nu mai sperie pe nimeni: 1-3 cu FC Voluntari

FC Voluntari a condus din minutul 1 al meciului cu FCSBFoto: sportpictures.eu

Într-un meci disputat la Pitești, în această seară, și contând pentru etapa cu numărul 5 din Liga 1, FCSB a pierdut (1-3) în fața lui FC Voluntari. Este cea de-a patra înfrângere la rând a bucureștenilor, a treia contând pentru campionat.

Au marcat: Coman (min. 49), respectiv Ţîră (min. 1 / secunda 35), Ricardinho (50), Botezatu (67, autogol)Antrenorul FCSB, Vergil Andronache, a aliniat o formație cu cinci debutanți: Vlad - Belu, Marc, M. Botezatu, Panţîru – Perianu (Coman ’46),  Popescu – Moutinho (Tănase ’64), Ardelean (Vînă ’40), S. Şerban – Gikiewicz. De partea cealaltă, FC Voluntari a folosit următorii jucători: Mitrev - Ricardinho, Balaur, Armaş, A. Vlad - Căpăţînă, Gorobsov, I. Gheorghe - Cr. Costin (Benzar ’72), Ţîră, Deac (Popadiuc ’63). Antrenor: Cristiano BergodiÎn aceeași rundă, CSU Craiova a pierdut (0-1), tot pe teren propriu, în fața lui Sepsi Sfântu Gheorghe. Unicul gol al întâlnirii a fost marcat de Goran Karanovic, în minutul 81.

Adversara FCSB a câștigat cu Sparta Praga

Tot în această seară, Mlada Boleslav, adversara FCSB în preliminariile Ligii Europa, a învins, pe teren propriu, cu 4-3, pe Sparta Praga, într-un meci din campionatul Cehiei. Golurile au fost marcate de Mesanovic (min. 17, penalty, 38, 75) şi Budinsky (90+3), respectiv Hancko (29), Tetteh (74) şi Kozak (86). Mlada Boleslav a evoluat în următoarea formulă: Šeda – Křapka, Takács, Pudil, Túlio – Hubínek, Fulnek (83. Ladra), Matějovský (90. Budínský), Bucha – Mešanović, Wágner (63. Klíma).