FCSB, o nouă victorie chinuită, Bălgrădean a apărat un penalty

Gnohere a adus victoria pentru FCSBFoto: sportpictures.eu

În fața unui stadion gol și pe un gazon deplorabil, formaţia FCSB a învins (1-0), în această seară, pe Astra Giurgiu, într-un meci din etapa cu numărul 15 a Ligii I.

Unicul gol a fost marcat de Gnohere, în minutul 67, dintr-un penaltiyacordat pentru un fault al lui Mrzljak la Moruţan. În minutul 21, Bălgrădean a apărat un penalty executat de Llullaku, acordat pentru un henţ comis de Morais. În plus, oaspeții au mai avut câteva mari ocazii de gol.

Confruntată cu probleme de efectiv, în compartimentul defensiv, FCSB nu-l va putea folosi în meciul cu Dinamo, din etapa viitoare, pe Roman, care a văzut cartonașul galben și va fi suspendat.

În urma acestei victorii chinuite, FCSB a revenit pe locul 2, având cu două puncte mai puțin decât liderul CFR Cluj.