Gol istoric pentru Zidane junior

Zinedine Zidane  l-a introdus în teren pe  fiul său în minutul 46 FOTO: Epa
Zinedine Zidane l-a introdus în teren pe fiul său în minutul 46 FOTO: Epa

Meciul din 16-imile Cupei Spaniei dintre Real Madrid şi Cultural Leonesa va rămâne în istoria familiei Zidane.

Enzo, fiul cel mare al antrenorului echipei spaniole, a debutat la prima echipă a clubului madrilen, la care tatăl său a scris istorie. Şi nu a făcut-o oricum, ci cu gol. În vârstă de 21 de ani, Enzo Zidane jucase până miercuri seară doar la echipele B şi C ale Realului. Partida din turul secund al Cupei Spaniei, contra unei formaţii din liga a treia, a fost momentul ideal pentru ca tatăl său să-l introducă pe teren. El a intrat în echipă în minutul 46 al partidei şi a înscris în minutul 63 în victoria cu 6-1, spre marea bucurie a familiei Zidane, una dintre puţinele din lume care se pot mândri că atât tatăl, cât şi fiul, au marcat pentru „galactici”.