Goluri pentru Dennis Man și Răzvan Marin. Cagliari s-a impus în fața Parmei

Răzvan Marin și Dennis Man au reușit câte un gol în confruntarea directăFoto: Guliver / GettyImages

Programată în etapa cu numărul 31 din prima ligă de fotbal a Italiei, partida dintre Cagliari și Parma a fost extrem de disputată. Gazdele s-au impus cu 4-3, revenind de la 0-2.

Titular, Denis Man a marcat în minutul 60, cu stângul, fiind evidențiat de presa peninsulară. Evidențiat a fost și Răzvan Marin, care a înscris în minutul 66 un gol care a readus pe Cagliari în meci (2-3). Mihăilă, în schimb, a fost criticat pentru o ratare ce a fost urmată de un gol înscris pe contraatac și care a adus victoria gazdelor. Pentru Cagliari au mai marcat Pavoletti (min. 39), Pereiro (min.  90+2) şi Cerri (90+4), iar pentru Parma au mai înscris Pezzella (min. 5) şi Kucka (min. 31). Răzvan Marin a fost integralist şi a văzut un cartonaş galben în minutul 30. Man a jucat până în minutul 72, iar Mihăilă a intrat pe teren în minutul 46.

În urma acestui rezultat, Cagliari ocupă locul 18, cu 25 de puncte, iar Parma se află pe 19, penultimul, cu 20 de puncte.