Jucătorii de la Lyon, luați la bătaie pe teren de suporterii echipei gazde

Jucătorii de la Lyon au fost luați la bătaie de supoerterii echipei adverseFoto: Twitter

Partida dintre Bastia și Lyon s-a transformat într-un adevarat meci de box când un grup numeros de suporteri au intrat pe teren și i-au luat la bătaie pe jucătorii de la Lyon.

Această echipă a mai fost implicată într-un astfel de conflict în urmă cu doar trei zile, când a jucat cu Beșiktaș în Europa League. Duminică, 16 aprilie, incidentul s-a repett în momentul în care suporterii de la Bastia au intrat pe teren cu chef de răfuială cu jucătorii care se aflau la încălzire, precizează GSP.ro

Forțele de ordine au reușit cu greu să pună capăt încăierării, dar în cele din urmă, jucătorii de la Lyon au fost trimiși la vestiare. Meciul a trebuit amânat cu 50 de minute din cauza incidentului, dar răfuiala a continuat și la pauză. Doi suporteri ai gazdelor au intrat pe teren pentru a-l lua la bătaie pe portarul de la Lyon. Până la urmă, partida a fost amânată. În rpimele 45 de minute, scorul era 0-0, precizează sursa citată.

SUSPENDIDO al descanso el Bastia-O. Lyon por las agresiones de los ultras del Bastia a los jugadores del Olympique pic.twitter.com/a5N2crh2cF— Carrusel Deportivo (@carrusel) 16 aprilie 2017

.@scbastia - @OLLes images de l'agression par @BeInSports_FR #TeamOL #SCBOL pic.twitter.com/BciiSjfC0H— OL_Plus (@OL_Plus) 16 aprilie 2017