Marin, decisiv pentru Standard. A marcat al patrulea gol al sezonului

Jupiler se reia azi cu meciul dintre campioana Brugge şi câştigătoarea Cupei, Standard Liege, în care avem implicaţi doi românifoto: facebook Standard Liege

Răzvan Marin a avut evoluţii foarte bune în ultimele partide, dar portughezul Ricardo Sa Pinto a decis să-l ţină pe bancă pentru începutul jocului de la Lokeren. Fanii nu au apreciat acest lucru şi au primit apă la moară în ultimele secvenţe ale partidei.

Marin a fost aruncat în luptă în minutul 88, iar două minute mai târziu a înscris printr-un şut frumos, din interiorul careului, stabilind scorul final, 3-0 pentru oaspeţi. A fost al patrulea gol marcat de fostul jucător al Viitorului în acest sezon de Jupiler, iar Standard a urcat până în buza play-off-ului. Valonii sunt la egalitate de puncte, 33, cu Beveren, Kortrijk şi Saint Truiden, şi la un punct sub locul 6, ocupat acum de Genk. Nici Anversul lui Boloni, 37 de puncte, nu e departe şi tremură pentru rămâneea în lupta pentru titlu, mai ales după înfrângerea cu Beveren, de pe teren propriu.