Marius Șumudică, gest șocant pe teren! A îmbrâncit un om din echipa medicală

Marius Șumudică și-a împins pe gazon propriul preparator fizicFotoȘ GSP

Joi, 17 noiembrie, în timpul partidei din „sferturile” Cupei Ligii dintre Astra Giurgiu și Dinamo, Marius Șumudică a fost surprins făcând un gest total neașteptat și violent, față de unul dintre propriii săi preparatori fizici.

În minutul 80 al meciului, care s-a încheiat cu scorul 2-5 după prelungiri, Vali Lazăr a primit cartonaș roșu după ce l-a accidentat pe Lovin, unul dintre jucătorii Astrei, informează GSP.ro.

Văzând că echipa medicală a echipei sale nu intervine suficient de repede, Marius Șumudică l-a îmbrâncit pe unul dintre preparatorii fizici atât de tare încât acesta a căzut pe gazon, rostogolindu-se de câteva ori.

L-a împins atât de tare, încât a căzut pe gazon și s-a rostogolitFoto: GSP

„Arbitrul cerea ca echipa medicală să intre pe teren, dar preparatorul nostru fizic stătea și se uita. Asta e!”, a declarat în apărarea sa, după meci, antrenorul Astrei Giurgiu.