Nebunie la Benevento! Puşcaş şi portarul Brignoli au ucis Milanul şi au adus primul punct

Românul a spart gheaţa în Serie A, iar echipa lui a făcut egal cu AC MilanFoto Click!

George Puşcaş a marcat în premieră în prima ligă din Italia, reuşita atacantului lui Benevento venind chiar împotriva celor de la Milan şi totodată la debutul lui Gattuso pe banca “diavolilor”.

Românul a înscris în minutul 50, el egalând la 1 după ce Bonaventura deschisese scorul înainte de pauză. Imediat milanezii s-au revanşat şi Kalinic a dus scorul la 2-1 şi primul punct părea că fuge din nou de trupa din Campania. Incredibilul s-a produs însă în al cincilea minut de prelungire, când Benevento a egalat chiar la ultima fază. Şi aici e vorba despre ceva fantastic, marcatorul golului de 2-2 fiind nimeni altul decât portarul Brignoli, urcat şi el în careu pentru a aduce un om în plus înanite de fluierul de final. Şi tocmai el a lovit perfect cu capul mingea centrată din lovitură liberă de Cataldi. Drumul spre salvare e lung însă pentru Puşcaş şi compania! Echipa de deasupra liniei are 19 puncte, iar Benevento trebuie să mai adauge mult şi bine la zestrea actuală pentru a spera la un miracol. Măcar au început!