Răzvan Marin, decisiv în Cupa Belgiei!

Jupiler se reia azi cu meciul dintre campioana Brugge şi câştigătoarea Cupei, Standard Liege, în care avem implicaţi doi românifoto: facebook Standard Liege

Nu toți fotbaliștii români au probleme în Belgia. Răzvan Marin, mijlocașul celor de la Standard Liege, este pe val.

Dacă Alex Chipciu și Nicușor Stanciu au bagajele făcute să plece de la Anderlecht, Răzvan Marin este pa val la Standard Liege.

Internaționalul român a marcat pentru echipa sa în meciul cu Oostende, scor 3-2, din Cupa Belgiei, formaţia fostului jucător de la Viitorul reuşind calificarea în semifinalele competiţiei. Răzvan Marin a înscris în minutul 47, el fiind înlocuit în minutul 88 cu Carlinhos.

Pentru Standard au mai marcat Orlando Sa (33) şi Emond (83). Golurile echipei Oostende au fost înscrise de Zivkovic (16) şi Gano (90+2).

Ieri a fost o zi bună și pnetru Gabi Iancu, fostul fotbalist al celor de la FCSB și Karabukspor.

Mijlocaşul de 23 de ani a marcat un gol pentru formaţia Termalica Nieciecza în meciul câştigat pe teren propriu,2-1, în compania echipei Slask Wroclaw, în etapa a XX-a a campionatului Poloniei. Iancu, integralist, a marcat în minutul 13, celălalt gol al echipei sale fiind reuşit de Stefanik (20). Pentru Slask a marcat Piech (58).

Gabriel Iancu, ultima dată la FC Viitorul, a semnat în septembrie un contract pe două sezoane cu gruparea poloneză Nieciecza.