Răzvan Marin a înscris, Cagliari a urcat pe locul 17 în Serie A

Răzvan Marin a înscris două goluri în ultimele trei meciuri pentru CagliariFoto: Guliver / GettyImages

Component al echipei de fotbal Cagliari, Răzvan Marin a marcat un gol în meciul disputat pe teren propriu, cu AS Roma (3-2), în etapa cu numărul 33 a campionatului Italiei. Datorită acestui succes, gruparea fondată în 1920 a urcat pe locul 17, având un golaveraj mai bun decât Benevento.

Titular la Cagliari, Răzvan Marin a marcat în minutul 57. El a văzut un cartonaş galben în minutul 53 şi a fost schimbat cu Duncan în minutul 83. Pentru internaționalul român acesta a fost meciul cu numărul 33 în această ediție de Serie A, respectiv al 3-lea gol înscris de el. Celelalte goluri ale învingătorilor au fost înscrise de Lykogiannis (min. 5) şi Pedro (min. 64). Pentru AS Roma au marcat Perez (min. 27) şi Fazio (min. 69).În aceeași rundă cu numărul 33, Valentin Mihăilă a  marcat un gol pentru Parma, însă echipa la care activează alături de Dennis Man a pierdut (3-4), acasă, cu Crotone. Formația celor doi români se află pe penultimul loc în Serie A, cu 20 de puncte, la 11 de Cagliari și Benevento.