Rezultate Champions League: Bayern Munchen şi Barcelona merg în semifinale

Rezultate Champions League: Bayern a dat 5 goluri în prima reprizăFoto Twitter

Marţi, 21 aprilie am aflat primele două semifinaliste ale ediţiei din acest an a Ligii Campionilor la capătul a două meciuri extrem de spectaculoase. Află mai jos ce rezultate Champions League au fost înregistrate.

În manşa retur a a sferturilor de finală ale Ligii Campionilor din acest anau fost înregistrate două rezultate diferite. După ce Barcelona a reuşit să se impună din nou în faţa francezilor de la Paris Saint-Germain, dupa 3-1 în tur, nemţii de la Bayern Munchen, conduşi de Josep Guardiola au întors într-o manieră superbă scorul din meciu tur. După ce pierduseră pe Dragao, în Porto, cu 3-1, Bayern a învins cu 6-1 în retur.

Rezultate Champions League: Bayern Munchen - FC Porto, scor 6-1 (7-4 la general)

Neymar a înscris două goluri marţi seară
  • Formaţia germană Bayern Munchen s-a calificat în semifinalele Ligii Campionilor, după ce a învins, marţi, pe teren propriu, cu scorul de 6-1 (5-0), echipa FC Porto, în manşa secundă a sferturilor de finală ale Ligii Campionilor.
  • În tur, în urmă cu o săptămână, FC Porto a câştigat cu scorul de 3-1.
  • Marţi, golurile au fost marcate de Thiago Alcántara '14, Boateng '22, Lewandowski '27, '40, Müller '36 şi Alonso '88 pentru Bayern, respectiv Martínez '73 pentru FC Porto.
  • Bayern Munchen: Neuer - Rafinha (Rode '72), Boateng, Badstuber, Bernat - Lahm, Alonso, Thiago (Dante '90) - Muller, Lewandowski, Gotze (Weiser '86). Antrenor: Josep Guardiola
  • FC Porto: Fabiano - Reyes (Ricardo '33), Maicon, Marcano, Martins Indi - Torre, Casemiro, Herrera - Quaresma (Rúben Neves), Martinez, Brahimi (Evandro '67).
  • Antrenor: Julen Lopetegui

• Cartonaşe galbene: Herrera '34, Martinez '38, Ricardo '66, Marcano '72, '87
  • Cartonaş roşu: Marcano '87
  • Arbitri: Martin Atkinson (centru) - Michael Mullarkey, Stephen Child (asistenţi) - Darren England (rezervă) - Anthony Taylor, Craig Pawson (asistenţi suplimentari) - toţi Anglia.

Rezultate Champions League: FC Barcelona - PSG, scor 2-0 (5-1 la general)

Bayern Munchen a marcat de 6 ori marţi seară
  • Echipa FC Barcelona s-a calificat în semifinalele Ligii Campionilor, după ce a învins, marţi, pe teren propriu, cu scorul de 2-0 (2-0), formaţia Paris Saint-Germain, în manşa secundă a sferturilor competiţiei.
  • În tur, FC Barcelona s-a impus, scor 3-1.
  • Marţi, golurile au fost marcate de Neymar '14, '34.
  • FC Barcelona: Ter Stegen - Alves, Piqué, Mascherano, Jordi Alba - Rakitic, Busquets (Sergi Roberto '55), Iniesta (Xavi '46) - Messi, Suarez (Pedro '75), Neymar.
  • Antrenor: Luis Enrique
  • Paris Saint-Germain: Sirigu - Maxwell, David Luiz, Marquinhos, Van der Wiel - Cabaye (Lucas '66), Matuidi (Rabiot '80), Verratti, Pastore - Ibrahimovici, Cavani (Lavezzi '80).
  • Antrenor: Laurent Blanc

• Cartonaş galben: David Luiz '3
  • Arbitri: Svein Oddvar Moen (centru) - Kim Thomas Haglund, Frank Andås (asistenţi) - Sven Erik Midthjell (rezervă) - Ken Henry Johnsen, Svein-Erik Edvartsen (asistenţi suplimentari) - toţi Norvegia.