Rusescu, la al patrulea meci cu gol! Are loc în lotul de Euro?

Raul Rusescufoto: osmanlispor.org

Raul Rusescu ar vrea să joace la Euro şi are toate şansele să fie convocat de Iordănescu, atacantul fiind în formă maximă la Osmanlispor.

Rusescu a revenit cu gol pentru Osmanlispor în campionatul Turciei, fiind al patrulea meci consecutiv în care fostul atacant stelist reuşeşte să marcheze.În meciul cu Trabzonspor, câştigat de Osmanlispor cu 2-1, Rusescu a marcat ambele goluri ale formaţiei sale. A deschis scorul în minutul 40, apoi a marcat pentru 2-1, în minutul 51. Rusescu a jucat până în minutul 85, când a fost înlocuit cu Webo. La Osmanlispor, Gabriel Torje a intrat în minutul 59, în locul pasatorului decisiv de la cele două goluri ale lui Rusescu. El a primit un cartonaş galben în minutul 67. În urma acestei victorii, Osmanlispor a urcat pe locul 8 în clasament, cu 32 de puncte, la 7 lungimi de locurile de cupe europene.