Steaua, victorie chinuită cu Petrolul / Steaua – Petrolul 2:1

Bucureştenii au alergat doar 6 minute după egalare

Pentru Steaua nu mai există meciuri uşoare, iar de acest lucru s-au convins, aseară, şi suporterii ei.

Nu că ar fi fost prea mulţi în tribună, însă cei care au asistat la victoria chinuită obţinută cu 2-1 în faţa Petrolului au de ce să-şi facă griji pentru finalul campionatului.

Conduşi cu 1-0, prin golul lui Hamza, bucureştenii au alergat doar 6 minute după egalare, căci Tibi Bălan a marcat la primul şut pe poartă al steliştilor din întreaga repriză.

În partea a doua gazdele au ieşit de la cabine mult mai decise. Probabil că acolo telefonul mobil se aude mai bine...

Cert este că elevii lui Stoichiţă au alergat mai mult, au combinat mai bine şi astfel au apărut şi ocaziile de gol.

Ceea ce era de aşteptat să se întâmple s-a întâmplat în minutul 83, punctul victoriei fiind marcat de renegatul Nikolic, introdus aseară de Stocihiţă peste capul lui Becali!

O victorie chinuită dar muncită, care ţine Steaua în cursa pentru titlul de campioană.

Totuşi, la cum arată echipa, e greu de crezut că această cursă se va putea încheia cu rezultatul aşteptat.