Universitatea Cluj, a treia divizionară secundă calificată în sferturile Cupei României

Universitatea Cluj s-a calificat în sferturile Cupei RomânieiFOTO: Sportpictures.eu

Universitatea Cluj este cea de-a treia divizionară secundă calificată în sferturile de finală ale Cupei României. Ardelenii au învins cu scorul de 2-1 pe UTA

Formaţia de ligă secundă Universitatea Cluj a învins UTA Arad, scor 2-1, miercuri, pe teren propriu, şi s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei României. Golurile au fost marcate de Ogbu '32 şi Sergio Ribeiro '73 pentru ”U”, în timp ce pentru arădeni a punctat Adrian Petre, în minutul 90+5. Fostul jucător al FCSB s-a aflat la primul său gol de la revenirea la UTA. De fapt, acesta a fost chiar primul său meci în culorile echipei la care s-a format ca juniori.

În sferturile de finală mai sunt calificate Dunărea Călăraşi, Petrolul Ploieşti şi Chindia Târgovişte. Primele două sunt tot divizionare secunde, ca și Universitatea Cluj.