Are cu ce! Eroul Germaniei, «irezistibil» în faţa iubitei sale

Mario Gotze a fost eroul turneului dni Brazilia, dar problemele de sănătate l-au împiedicat să ajungă la potenţialul său maximFoto Click!

Germanul Mario Gotze a fost desemnat jucătorul finalei Cupei Mondiale, câştigate de Germania în faţa Argentinei, scor 1-0, după prelungiri.

Gotze a jucat 32 de minute, a reuşit 11 pase şi a fost marcatorul unicului gol al meciului, în minutul 113.

În viaţa privată, mijlocaşul lui Bayern se iubeşte de trei ani cu Ann-Kathrin Brommel, un fotomodel de 24 de ani. În 2012, cei doi au făcut senzaţie în 2012 pe plaja din Ibiza, Gotze fiind surprins într-o ipostază stânjenitoare, după ce a ieşit din apă.