Halep, eliminată în optimi! :( Stosur s-a impus în 2 seturi

Simona Halep la Roland GarrosFOTO: Guliver/ GettyImage

După o zi de pauză cauzată de ploaia care a căzut torenţial la Paris, partida dintre Simona Halep şi Samantha Stosur, întreruptă duminică la scorul de 5-3 pentru româncă, s-a reluat azi.

UPDATE: Simona și-a pierdut din nou serviciul și a pierdut și meciul, în două seturi.

UPDATE: Sam Stosur își face serviciul și este la un singur game de sferturile de la Roland-Garros

UPDATE: Simona Halep și-a câștigat serviciul. mai are de recuperat un game, urmează australianca la serviciu.

UPDATE: Sam Stosur și-a câștigat serviciul, conduce cu 4-2

UPDATE: Meciul a fost reluat, Stosur la serviciu

UPDATE Halep îşi câştigă serviciul şi revine aproape de Stosur. E 3-2 pentru adversară, cu break în faţă. Halep acuză ceva probleme fizice

UPDATE Stosur îşi câştigă serviciul şi o ţine la respect pe Halep. E 3-1 pentru australiancă în setul doi

UPDATE Halep îşi câşitgă şi ea serviciul şi rămâne aproape.

UPDATE Stosur îşi conservă serviciul după ce Halep a avut două mingi de re-break. E 2-0 pentru austyraliancă şi în setul doi

UPDATE Halep nu se regăseşte şi îşi pierde serviciul în debutul setului secund.

UPDATE Halep joacă jenant în tie-break şi pierde cu un incredibil 7-0. Australianca îşi adjudecă primul set.

UPDATE 6-6 Va fi ti-break în primul set. Simona îşi revine şi ia un game.

Românca a început slab şi pierdut primele trei game-uri, permiţându-i australiencei să conducă cu 6-5. Primul set pare scăapt puţind esub control. Stai live pe click.ro pentru a vedea desfăşurarea partidei.