Simona Halep e la doi pași de titlu la Praga. S-a calificat în semifinale

Simona Halep

Simona Halep a avut în sferturile de finală de la Praga cel mai ușor meci de la revenirea pe teren după pauza forțată de cinci luni. S-a calificat în semifinale în mai puțin de o oră.

În sferturile de finală ale turneului WTA de la Praga, Simona Halep a învins-o cu scorul de 6-2, 6-0, pe poloneza Magdalena Frech, locul 174 WTA. Toată distracția a durat 58 de minute.

În semifinale, Simona va juca împotriva învingătoarei meciului dintre Irina Begu și Sara Sorribes Tormo.

Din păcate, Ana Bogdan a avut azi cea mai ghinionistă zi din carieră. Ea conducea cu 5-2 în primul set al meciului cu Kristyna Pliskova, din sferturile de finală de la Praga, când a suferit o accidentare la piciorul stâng care a silit-o să se retragă.