Vezi cu cine joacă Simona Halep la Wuhan! A bătut-o de fiecare dată!

Simona Halep la WuhanFoto: AP

Simona Halep e cap de serie numărul unu în turneul de la Wuhan şi azi dimineaţă a aflat numele adversarei.

Simona Halep se va duela cu Anastasia Plavlyucenkova, 24 de ani, din Rusia, cea care a eliminat-o în primul tur pe Svetlana Kuznetsova, 6-0, 6-1, în doar 48 de minute de joc.

Halep și Pavlyucenkova s-au întâlnit ultima dată în acest an la Cincinnati, în faza sferturilor, acolo unde Simona s-a impus în două seturi, scor 7-6, 6-2. În cele cinci meciuri disputate până acum între cele două, Pavlyuchenkova i-a luat doar un set Simonei, la Tokyo, în 2013, dar rusoaica s-a retras în decisiv, atunci când românca avea un avantaj de 3-0.

Turneul WTA de la Wuhan este dotat cu premii totale de 2,5 milioane de dolari şi va fi transmis de mâine la Digi Sport 2, urmând ca meciul Halep - Pavlyuchenkova să se joace marţi.