Momente emoţionante cu Andy Murray, după victoria cu Marius Copil

Andy Murray a plâns minute bune după victoria cu Marius Copil de la Washington

Marius Copil a jucat de la egal la egal cu Andy Murray în optimile de finală ale turneului de la Washington. Din păcate, după trei ore s-a recunoscut învins de fostul lider ATP.

E posibil ca meciul cu Marius Copil să fi fost momentul renaşterii lui Andy Murray. Care a văzut că poate rezista unui meci de trei ore cu un adversar incomod, care serveşte ca din tun. Andy Murray, revenit pe teren după un an de coşmar, în care a suportat o operaţie la şold, s-a impus cu scorul de 6-7, 6-3, 7-6, după trei ore şi două minute.

La finalul partidei, Andy Murray nu a mai rezistat tensiunii şi a oferit momente emoţionante, plângând minute bune. O dovadă în plus că prin această victorie, a treia consecutivă la Washington, a depăşit un prag important şi că încrederea în forţele proprii începe să fie din ce în ce mai mare.